Image for post
Image for post
Xiaomi Oclean X — moja opinia o szczoteczce sonicznej

Xiaomi Oclean X — recenzja szczoteczki sonicznej

Nie każda szczoteczka elektryczna zalicza się do grupy “sonicznych”. Mianem tym określamy przeważnie te modele, które drgają od 10 do 80 tysięcy razy na minutę. Ich główki nie obracają się, a jedynie wpadają w wibracje.

Pierwsze wrażenie

Szczoteczka przyszła do mnie zapakowana w biały karton, który swoim stylem do złudzenia przypominał sposób w jaki swoje produkty pakuje firma Apple. Po rozerwaniu ochronnej folii, w środku znalazłem szczoteczkę, główkę do szczoteczki, ładowarkę, i kabel z końcówką microUSB.

Image for post
Image for post
Opakowanie w jakim przyszła szczoteczka

Wyświetlacz

Gdy już przy temacie wyświetlacza jesteśmy, to od razu rzuca się w oczy, że jest on mocno podobny do tego, który znamy z opaski sportowej Mi Band 3. Ten umieszczony w szczoteczce także jest kolorowy, a estetyka wyświetlanych grafik jest podobna do tych na MiBandzie.

Sterowanie szczoteczką

Miałem już wcześniej nieco tańszy model szczoteczki sonicznej od Xiaomi i tam wszystko ustawiało się za pomocą dołączonej aplikacji. Ten model także posiada aplikację i też można go podłączyć do telefonu np. w celu zmiany ustawień czy zbierania statystyk ze szczotkowania.

  • tryb mycia zębów
  • czas szczotkowania
  • przypomnienie o dokładnym szczotkowaniu (o tym jeszcze będzie później!)
  • można też sprawdzić stan baterii i kilka statystyk

Aplikacja

Tak jak większość współczesnych szczoteczek sonicznych, tak i ta posiada wbudowany Bluetooth i potrafi łączyć się z telefonem z Androidem jak i iOS (iPhone).

Ciekawe funkcje

Szczoteczka ma coś takiego jak czas minimalnego szczotkowania i domyślnie jest on ustawiony na 2 minuty. Podczas używania urządzenia, wskaźnik pokazuje ile czasu Ci jeszcze zostało. Wybrany czas szczotkowania dzielony jest na cztery części — po jednej dla każdej ćwiartki jamy ustnej (góra-lewa, góra-prawa, dół-lewy i dół-prawy).

Image for post
Image for post
Te procenty na dole to jakość Twojego szczotkowania. Powinieneś mieć po 25% w każdej ćwiartce.

Ładowanie

Producent mówi, że szczoteczka pracuje nawet 30 dni na jednym ładowaniu. Moje doświadczenie pokazuje, że będzie to bardziej 2–3 tygodnie.

Image for post
Image for post
Ładowarka przytwierdzona do ściany (trzyma się na mocnej taśmie dwustronnej)
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Ładowarka jest magnetyczna i albo wisi na ścianie, albo stawiasz na niej szczoteczkę gdy chcesz ją naładować.

Ocena

Jestem bardzo zadowolony ze swojego zakupu. Jak wspomniałem, miałem wcześniej szczoteczkę soniczną, ale z nieco niższej półki. Mój poprzedni model wyrabiał 20 tysięcy drgań na minutę, a obecny ma ich około 40000. Wątpię aby wpływało bezpośrednio to na jakość mycia zębów (tutaj różnic nie zauważyłem), ale zdecydowanie wpływa na odczucia podczas szczotkowania. Im szybciej wibruje główka urządzenia, tym przyjemniej się takiej szczoteczki używa. Z tego powodu sugerowałbym Ci kupno modelu z dużą liczbą drgań na sekundę.

Image for post
Image for post

Written by

Człowiek żyjący i nauczający w Internecie. Publicysta, programista, admin. https://mrugalski.pl

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store