Regularnie, raz w tygodniu przygotowuję zestawienia podobne do tych poniżej. Chciałbyś otrzymywać takie na swojego maila? Zapisz się na newsletter.


Nie mam zamiaru rozwodzić się nad sensownością noszenia maseczek, nad wynikami pomiarów ich skuteczności i nad konstytucją, ustawami itp.

Czy ja noszę maseczkę?

Tam, gdzie jest to wymagane — tak, ale nie ze względów prawnych, chociaż strach przed otrzymaniem mandatu na ulicy sprawia mi jednak pewien dyskomfort

Uważam, że maseczka wpływa także w niezerowy…


Recenzja szczoteczki Xiaomi Oclean X Pro

Ta recenzja napisana jest przez mojego znajomego — Rafała.
Umieszczam ją tutaj, ponieważ wiele osób szuka opinii o tym konkretnym modelu.

Szczoteczka wpadła w moje ręce ponad tydzień temu i z przyjemnością dzielę się z Wami moimi wrażeniami. Wrażenia z rozpakowania możecie zobaczyć tutaj:

Do tej pory używałem szczoteczek…


Przygotowałem zestawienie tego, co najlepiej sprzedawało się w ubiegłym roku na mojej grupie z promocjami IT na Facebooku. Zestawienie obejmuje tylko produkty grupy Helion, a lista posortowana jest według liczby sprzedanych sztuk. Nie jest to oczywiście kompletna lista — to jest nasze grupowe TOP200.

Pierwsza pozycja została kupiona około 200…


Pamiętam swoje początki gdy zaczynałem tworzenie treści do Internetu.
Nie było łatwo. Pozwól więc, że opowiem Ci pewną historię.

Dokładnie 13 lat temu, w 2007 roku, opublikowałem swój pierwszy film w internecie. Screencast (widok pulpitu) z narracją. …


Wszystko co tutaj przeczytasz jest jedynie chorym wymysłem zmęczonego umysłu i czasami tylko skrajnie przypomina rzeczywistość. Wszelkie podobieństwo do osób i wydarzeń z naszego polskiego uniwersum jest jednak… zamierzone.

Pamiętaj jednak, że nie jest to analiza sceny politycznej w kraju, a jedynie bardzo specyficzny humor.

Rok 2050

Do władzy doszła partia “Pierniczki…


Xiaomi Oclean X — moja opinia o szczoteczce sonicznej

Nie każda szczoteczka elektryczna zalicza się do grupy “sonicznych”. Mianem tym określamy przeważnie te modele, które drgają od 10 do 80 tysięcy razy na minutę. Ich główki nie obracają się, a jedynie wpadają w wibracje.

Jedną z najpopularniejszych szczoteczek tego typu jest Oclean X od firmy Xiaomi i taki właśnie…


Czytasz stary tekst (z 2018 roku), początkowo opublikowany tutaj:
https://www.facebook.com/jakub.mrugalski/posts/10212249051598226

Czas na lekcję podstaw przedsiębiorczości — czytając komentarze pod moim poprzednim wpisem stwierdzam, że to BARDZO się niektórym przyda.

W komentarzach pod tekstem na temat wysokich podatków dla przedsiębiorców pojawiło się sporo odniesień do czegoś takiego jak “Jednoosobowa Działalność Gospodarcza”…


Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o tym, że IKEA zwolniła swojego pracownika ze względów religijnych i światopoglądowych. Wywołało to sporo zamieszania w Internecie, a na Twitterze aż zawrzało.

Postanowiłem przeanalizować tę sprawę pod względem wszystkich zarzutów. Chcę zrobić to możliwie obiektywnie, bez wcześniej założonych tez. …


Pomoc charytatywna tym najbardziej potrzebującym to szlachetna rzecz. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie wiemy jak pomóc, nie wiemy komu pomóc lub po prostu nie mamy ku temu środków.

W praktyce, żadna z powyższych wymówek nie jest poważnym problemem, który mógłby nas powstrzymać od pomagania innym. Tekst który czytasz…

Jakub ‘unknow’ Mrugalski

Człowiek żyjący i nauczający w Internecie. Publicysta, programista, admin. https://mrugalski.pl

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store